CZ Elvis Vláďa Lichnovský

Vláďa (Vladimír) Lichnovský  – CZ Elvis

se narodil do absolutně nehudební rodiny. Ve svých 10 létech si doslova vyprosil možnost chodit do lidové školy umění na obor klavír a sborový zpěv.

Přeskočme ale bezstarostná léta dětství a jinošského dospívání a přenesme se do osudového roku 1998, kdy procestoval s kamarádem Spojené státy a v Memphisu v Gracelandu si koupil kopii elvisových brýlí. Po návratu téhož roku  v prosinci se rozhodl s kapelou (se kterou do té doby hrál na plesech a ve vinárnách) udělat koncert ala Elvis v místní restauraci. Půjčil si kostým a paruku z divadla, nacvičil repertoár a 26.12.1998 v 19 hodin odstartoval první koncert. Shodou okolností se v pražském fan clubu Elvise Presleyho dozvěděli, že na Moravě je nějaký „Elvis“ a pozvali jej vystoupit do Lucerna Music Baru fanklubovou akci. To už ale jeho kapela, která mezitím prošla personálními změnami , měla za sebou několik úspěšných vystoupení po klubech a kulturních domech.  Potom již věci nabraly rychlý spád…

V roce 2001 přišla nabídka na účinkování v muzikálu o Beatles v divadle Spirála v Praze, kde dostal roli Elvise, kterou alternoval s Karlem Zichem. Poté následovala různá vystoupení v televizi (Manéž Bolka Polívky, Snídaně s Novou, Zlatá mříž, Slovesko hledá superstar,  Go- go show, Ordinace v Růžové zahradě, Everyday Elvis – pro britský  TV Chanel 4, Miss Polonia atd…).

V roce 2004 zůčastnil největší evropské soutěže Europe´s No 1 Elvis Contest v britském Blackpoolu, kde vyhrál titul „druhý nejlepší Elvis Evropy 2004“. Může se také pochlubit písemným poděkováním o Václava Havla.

V létech 2005 a 2006 absolvoval dvě zaoceánská turné po Spojených Státech Amerických (New York, Boston, Raleigh atd.).

 Do dnešních dnů má Vláďa na kontě více než 3000  úspěšných vystoupení (ať už s kapelou Elvis Presley Revival Band nebo sólově) v Česku, Slovensku, Polsku, Německu, Rakousku, Chorvatsku… a jak sám říká: „v rámci civilizovaného světa dojedu kamkoliv!“

Přejít nahoru